مجله فن بیوتی

10 دلیلی که باعث میشود صورت شما قرمز به نظر برسد

بسیاری از موارد می تواند صورت ما را قرمز کند ، از جمله آفتاب سوختگی ، آکنه و قرار گرفتن در معرض آتش . در اینجا 10 دلیلی که باعث میشود هنگام نگاه به آیینه با چهره قرمز و برافروخته مواجه شویم آورده شده است.


درماتیت سبورئیک

درماتیت سبورئیک یک بیماری پوستی شایع است که باعث ایجاد بثورات قرمز می شود ، که اغلب بر روی  صورت ظاهر می شود. ممکن است حتی  پوست خشک و پوسته پوسته به نظر برسد.

روش درمان :برای خلاص شدن ازدرماتیت سبورئیک معمولاً به درمان نیاز است . یک متخصص پوست و مو می تواند یک برنامه درمانی متناسب با نیاز شما برای شما در نظر بگیرد . درمان ممکن است شامل استفاده از شامپو ضد شوره  و دارویی باشد که برای مدت کوتاهی روی پوست خود اعمال نمایید .

 

روزاسه

در این حالت پوست نسبت به گرما و سرما حساسیت بیشتری پیدا میکند و در مواجهه با این پدیده ها به سرعت قرمز میشود . در شرایط پیشرفته بیماری متوجه میشوید که وقتی پوستتان قرمز شد دیرتر این قرمزی از بین می رود و مدت بیشتری روی پوست باقی میماند  - یا هرگز محو نمی شود.

روش درمان: روزاسه قابل درمان نیست  ، اما روش هایی درمانی وجود دارد که  می تواند قرمزی را کاهش دهد. انواع مختلفی از روزاسه وجود دارد. متخصص پوست میتواند به شما بگوید روزاسه دارید یا خیر در صورت داشتن این بیماری باید نوع آن مشخص شود  و یک برنامه درمانی متناسب با نیازشما  برایتان در نظر گرفته شود.

 

تحریک پوست یا واکنش آلرژیک

شرایطی به نام درماتیت تماسی هنگامی ایجاد می شود که چیزی که پوست شما را لمس می کند باعث موارد زیر شود :

آن را تحریک کند
یک واکنش آلرژیک کند
معمولا پوست صورت بیشتر از قسمت های دیگر دچار تحریک میشود . یک صابون یا رنگ مو می تواند پوست شما را تحریک کند ، و این باعث  ایجاد بیماری به  نام درماتیت تماسی تحریک کننده می شود. اگر به آنچه که صورت شما را لمس می کند حساسیت دارید  ممکن است دچار  درماتیت تماسی آلرژیک شده باشید . عوامل زیادی ممکن است پوست را تحریک کند از علل شایع درماتیت تماسی آلرژیک میتوان  به حساسیت به   پیچک سمی ، عطرها و لاتکس اشاره نمود  

روش درمان : باید بفهمیم چه چیزی باعث تحریک آلرژیک در پوستمان می شود و مصرف آن را به سرعت متوقف نماییم .این واکنش ممکن است توسط تعداد زیادی محصول ایجاد شود ،  ممکن است محصولاتی باشد  که سالهاست از آنها استفاده می کنیم ، و یا در بین  چیزهای که در طول  روز در محیط اطرافتان با آنها سرو کار دارید , در هر صورت باید بفهمید چه چیزی مسبب تحریک پوستتان است. در نهایت اگر نتوانستید بفهمید چه چیزی باعث  قرمزی و تحریک  پوستتان میشود یک متخصص پوست می تواند  به شما کمک کند.

 

واکنش به یک دارو

مصرف برخی از داروها در طول روز و با قرار گرفتن در معرض آفتاب  ایجاد واکنش مینماید  و در نهایت منجر به قرمزی پوست شود . استفاده از داروهایی  ، مانند کرم هیدروکورتیزون (استروئید) ، برای مدت طولانی تر از حد معمول  ممکن است باعث  ایجاد واکنش پوستی شود .

روش درمان : اطلاعاتی که همراه با دارو در بسته بندی آن وجود دارد را مطالعه کنید , ممکن است در صورت مصرف نیاز باشد از قرار گرفتن در معرض آفتاب اجتناب نمایید .

اگر قرمزی  ایجاد شده به دلیل استفاده از كرم هیدروكورتیزون بوده باشد و  به مدت طولانی اثر آن مانده باشد  ، ممكن است به تنهایی نتوانید از شر این ضایعه ها خلاص شوید . باید به متخصص پوست مراجعه نمایید.

 

درماتیت آتوپیک

درماتیت آتوپیک ، که اغلب به آن اگزما گفته می شود ، می تواند باعث ایجاد بثوراتی شود که ناگهان ظاهر می شود. این بثورات که همراه با خارش است روی گونه های نوزادان نیز ایجاد می شود . این  بثورات ممکن است در هر جای پوست ایجاد شود  در قسمت های ایجاد شده پوست بسیار خشک ، پوسته پوسته به نظر میرسد  و احساس  خارش  زیادی دارد .

چگونه می توان از قرمزی خلاص شد: درماتیت آتوپیک قابل درمان نیست  اما قابل کنترل است . متخصص پوست و مو میتواند  در ایجاد برنامه درمانی متناسب با نوزدان , کودک یا بزرگسالان  کمک کننده باشد.

 

پسوریازیس

پسوریازیس  شرایطی است که باعث می شود بدن روزانه و نه  حتی در هفته سلولهای جدید پوستی بسازد. از آنجا که این سلول ها روی سطح پوست  بر روی هم جمع می شوند ، ظاهری لایه لایه و همراه با پوسته پوسته  های درشت در سطح پوست قابل مشاهده است .

روش درمان : پسوریازیس قابل درمان نیست ،  با این وجود متخصص پوست می تواند برنامه درمانی تهیه کند که به شما کمک می کند بیماری را کنترل نمایید و  پوستی شفاف تر یا روشن داشته باشید.

 

رگه های عنکبوتی یا واریس

اگر از پوست خود در برابر آفتاب محافظت نمی کنید ، پرتوهای مضر می تواند به پوست شما آسیب برساند. با گذشت سالها ، این آسیب جمع می شود. سالها بعد ، برخی از افراد رگ های عنکبوتی را روی صورت خود مشاهده می کنند.

روش درمان :  متخصص پوست با درمان به روش لیزر می تواند  به شما کمک نماید .

 

زونا

زونا باعث ایجاد بثورات دردناک و تاول می شود که می تواند در هر نقطه از پوست شما از جمله صورت شما ظاهر شود.

روش درمان : این بثورات از بین خواهند رفت ، در صورت پیشرفته شدن بیماری این بثورات ممکن است همراه با درد های عصبی باشد  در این صورت درمان  سریع از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر این بثورات بر روی صورت شما  درمان نشود می تواند به طور دائمی به بینایی شما آسیب برساند. مصرف داروی ضد ویروس می تواند بینایی شما را نجات دهد و از درد طولانی مدت عصبی جلوگیری کند. بدون درمان ، درد عصبی می تواند ماهها یا سالها ادامه داشته باشد. در اصل این مهم نیست که جوش ها روی پوست شما ایجاد شده درمان منشا بیماری اهمیت دارد.

 

لوپوس

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است. این بدان معنی است که سیستم ایمنی بدن به  بخشی از بدن اشتباها به عنوان عامل خارجی خطر آفرین حمله می کند و سلول های آن قسمت را از بین میبرد . هنگامی که فردی دچار لوپوس می شود ، سیستم ایمنی بدن می تواند به اندام های مختلف حمله کند. بعضی اوقات ، این باعث قرمزی و تورم روی پوست می شود.  برخی از افرادی که مبتلا به لوپوس هستند بثوراتی روی صورت خود میبینند  که براق و چرب و قرمز رنگ به نظر می رسد . همچنین ممکن است انواع دیگری از قرمزی و تورم را بر روی صورت خود مشاهده کنند

چگونه می توان از شر قرمزی خلاص شد: متخصص پوست می تواند به شما بگوید که آیا مشکل پوست شما مربوط به بیماری  لوپوس است یا خیر . اگر چنین باشد ، متخصص پوست  برنامه درمانی  برای کمک به تغییر وضعیت پوست برای شما در نظر خواهد گرفت .

 

سرطان نادر

سندرم سزاری (Sézary) نوعی لنفوم پوستی سلول T (CTCL) است که یک سرطان نادر است. CTCL در نوعی از گلبول سفید به نام لنفوسیت T (سلول T) شروع می شود. علائم این سرطان بر روی پوست تظاهر خواهد کرد  زیرا بیشتر سلول های T در پوست یافت می شوند.

روش درمان : روش های درمان این سرطان در نهایت منجر به از بین رفتن این قرمزی خواهد شد


 

دیدگاه شما

0
 

نام

ایمیل

 
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

دلایل ایجاد سلولیت
04 آذر 1399
 

 

دلایل ایجاد سلولیت

سلولیت یک مشکل پوستی رایج و بی خطر است که باعث ایجاد بخش های ناصاف گود یا برآمده بر روی بدن میشود. این مشکل در خانم ها ش...

چند سال دارید؟ متناسب با آن درمان مشکل پوستی را انتخاب کنید
04 آذر 1399
 

 

چند سال دارید؟ متناسب با آن درمان مشکل پوستی را انتخاب کنید

خیلی خوب است که بخواهید از درمان  مختلفی برای مراقبت از پوست خود استفاده کنید، اما میدانید که بهترین زمان استفاده از هر ...

آیا استفاده از ماسک باعث ایجاد آکنه (ماسکنه) میشود؟
04 آذر 1399
 

 

آیا استفاده از ماسک باعث ایجاد آکنه (ماسکنه) میشود؟

در این روزها استفاده از ماسک های صورت برای جلوگیری از انتشار ویروس و بیماری کرونا نیاز است. اما جالب است بدانید که همین ...

تشخیص و روش های درمان شپش و تخم های آن در خانه
26 شهریور 1399
 

 

تشخیص و روش های درمان شپش و تخم های آن در خانه

چگونه میتوان شپش سر را تشخیص داد و درمان کرد؟

آیا استرس میتواند باعث ایجاد جوش یا مشکلات پوستی شود؟
23 شهریور 1399
 

 

آیا استرس میتواند باعث ایجاد جوش یا مشکلات پوستی شود؟

استرس میتواند بر روی تمام بدن شما مانند موها ، ناخن ها ، و پوست تاثیر بگذارد. از زمانی که استرس بخشی از زندگی شده است ، ...